باهشت باهشت گردشگری مشهد

در روزگاران قدیم، زمانی که حال و هوای زیارت به سرمان می زد، قصد سفر می کردیم و بار و بندیلمون و می بستیم و به سمت خانه امام رضا (ع) حرکت می کردیم. اما اکنون با مشکلاتی که وجود دارد، این کار بسیار سخت است ولی این دل تنگ که مشکلات حالیش نمی شود و دوست دارد که به سمت گنبدهای امام رضا (ع) پرواز کند.
اما دلم روشن است که امام مهربانی ها ما را فراموش نمی کند و به مهمانی خانه ی ما می آید.

زیست خاور قدیمی ترین و شاید مشهور ترین مجتمع تجاری و مرکز فروش سوغات مشهد است که گذشت زمان، آن از گردونه رقابت با بازارهای مشهد خارج نکرده ولی کاربری اش را از یک مرکز صرفاً تجاری به مجموعه ای نیمه فرهنگی و آنتیک فروشی تغییر داده است.

به مشهد که سفر کنید اولین چیزی که دل برای دیدنش پرواز می‌کند گنبد طلایی حرم امام رضا (ع) و بعد از ضریح منور ایشان است. گنبدی که چشمان زیادی در طول تاریخ با دیدن آن اشک آلوده شدند و قامت‌هایی به احترام آن خم شده اند. اما گنبد امام رضا از ابتدا به همین شکل بوده یا تغییراتی در بنای آن انجام شده است؟ جواب این سوال و سوالات دیگر را در ادامه متن پیدا می‌کنید. 

خیلی از ما ایرانی ها در طول زندگی فقط یک بار "ماه عسل " رو تجربه می کنیم.
این سفر مهم ترین و حساس ترین سفر زندگیمان به حساب می آید و دوست داریم به یاد ماندنی و خاطره انگیز باشد. شاید به همین خاطر در انتخاب مقصد دچار تردید بشویم.
اینکه زندگی مان را با یک سفر زیارتی یا تفریحی یا فرهنگی یا جایی برای خرید کردن شروع کنیم، واقعا تصمیم سختی است. اما خبر خوب این که می توانیم انتخابی کامل و همه جانبه داشته باشیم.

شله یکی از غذاهای محبوب بین مردم مشهد است. اغلب مشهدی‌ها در مراسمات مذهبی مثل محرم و صفر به دنبال جایی هستند که برای نذر شله توزیع کنند. یکی از سوالاتی که این روزها در مشهد زیاد شنیده می‌شود این است که کجا شله مدن؟

زیر مجموعه ها